KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344012
*
nr 934 4012
Oljemålning
Rolf Wahla, Sign 1938, Solnedgång, 34 x 48
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:39:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 18:59:08
1
Vinnande bud
8/1 10:37:08
2
150 kr
8/1 10:37:08
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar rolf wahla solnedgång
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4012
Oljemålning
Rolf Wahla, Sign 1938, Solnedgång, 34 x 48
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 18:59:08 | 1 | Vinnande bud |
8/1 10:37:08 | 2 | 150 kr |
8/1 10:37:08 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar rolf wahla solnedgång
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48